O Nas

Le Ballon to jedyny w Polsce serwis publicystyczny poświęcony w całości francuskiemu futbolowi. Piłka ligowa, reprezentacja czy produkty francuskich akademii reklamujące Francję w świecie – wszystko to staramy się na bieżąco śledzić i omawiać. Niewykluczone, że to wszystko brzmi znajomo: Le Ballon wzniósł się nad ziemię z popiołów zamkniętego pod koniec 2016 roku Vive la Ligue 1. Jeżeli tamta nazwa budzi w tobie ciepłe skojarzenia, jesteś we właściwym miejscu.

Współpraca Redakcyjna

Uważasz, że drzemie w tobie niespożytkowany dziennikarski talent? Potrafisz o dowolnej porze dnia wyrecytować zwycięską jedenastkę Montpellier z meczu z Marsylią w sezonie 11/12? Nic nie ekscytuje cię bardziej niż bezbramkowy remis Nantes z Bastią w niedzielne popołudnie? Być może czeka na ciebie miejsce w redakcji Le Ballon.

Aby się przekonać, nie zagajaj na Twitterze i nie streszczaj nam CV przez Facebooka. Liczymy na konkrety: pod adresem leballonmag@gmail.com czekamy na próbkę pisarskich możliwości, (zadowoli nas ok. 3000 znaków), opatrzoną kilkoma słowami o sobie i swoim zainteresowaniu piłką po francusku. Mile widziane doświadczenie w dziennikarskich przedsięwzięciach, ale jego brak niczego nie przekreśla. Odwagi!

Współpraca Medialna

Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę z innymi mediami: od wzajemnego wsparcia w social media, po gościnne publikacje i wspólną pracę nad ambitnymi projektami. Kontakt z Le Ballon jest możliwy poprzez e-mail leballonmag@gmail.com – jeśli jednak sprawa wymaga natychmiastowej odpowiedzi, prosimy o odzew w kanałach social media witryny (Facebook: leballonmag; Twitter: @leballonmag) bądź poszczególnych redaktorów (dane dostępne w sekcji Redakcja).